Dlaczego lakier hybrydowy pęka? Istnieje przyczyna tego irytującego zjawiska!

Jeśli mielibyśmy wybrać jeden trend, który całkowicie zrewolucjonizował przemysł kosmetyczny w ciągu ostatnich kilku lat, to byłby to zdecydowanie lakier hybrydowy. Manicure może wytrzymać nawet 3 tygodnie, pięknie błyszczy i jest łatwy w nakładaniu. Czasem jednak zdarzają się wpadki. Dlaczego paznokcie pękają ?! Nawet jeśli mani wygląda idealnie po nałożeniu, z jakichś powodów hybryda czasem pęka, na środku, na powierzchni lub łamie się paznokieć.

Wszystko zależy od tego jakiego lakieru użyjemy i jak go użyjemy! Jeśli zostanie nałożony zbyt grubo będzie bardziej prawdopodobne, że się złamie. Upewnij się ty lub Twoja stylistka paznokci nakłada cienkie warstwy lakieru – wtedy paznokieć mniej podatny na pękanie.

Przepiłowanie paznokci przed nałożeniem lakieru może mieć tragiczne skutki – nie tylko osłabi Twoje naturalne paznokcie ale też sprawi, że stylizacja może pękać – razem z Twoim naturalnym paznokciem.

Użycie nieelastycznego produktu/położenie kolorowego żelu na paznokieć również sprawi, że lakier będzie pękał. Zazwyczaj przyczyną jest top no wipe (top który nie zostawia warstwy dyspersyjnej – lepkiej – na powierzchni paznokcia), który jest zdecydowanie bardziej sztywny niż zwykły top. Top bez przemywania pęka na powierzchni manicure tworząc nieestetyczne bruzdy. Może się to zdarzyć zaraz po założeniu hybryd więc jeśli nie chcesz zdejmować całego manicure spiłuj top i nałóż go od nowa.

Podsumowując, co zrobić by lakier hybrydowy nie pękał:

  • Zawsze kładź cienkie warstwy lakieru
  • Nigdy nie przepiłowuj swoich paznokci, zbyt mocne matowienie płytki przed nałożeniem stylizacji hybrydowej, osłabi Twoje paznokcie!
  • Używaj elastycznych hybryd
  • Nigdy nie używaj żeli kolorowych na naturalnych paznokciach – żel kładź tylko i wyłącznie na żel, jest on bardzo sztywny i przeznaczony do nakładania na przedłużone, bardzo twarde paznokcie. Naturalny paznokieć „pracuje”, wygina się, żel tego nie wytrzyma i zacznie pękać.
  • Uważaj na top no wipe/dry top/top bez przemywania – zazwyczaj jest on bardzo zbliżony składem do żelu, to zazwyczaj on jest winowajcą popękanego manicure hybrydowego.

To wszystkie powody, dla których Twój lakier hybrydowy może pękać. Stosuj się do Naszych rad a Twoja hybryda pozostanie w nienaruszonym (i niepopękanym) stanie przez długi czas!