Trzy proste zasady przechowywania lakieru do paznokci

Lakier do paznokci może być dość trudny do przechowywania – każda marka ma własną butelkę i kształt. I my to rozumiemy! 🙂 Przechowywanie twojego lakieru jest jednak istotne. Wiedziałeś, że zły sposób przechowywania lakieru może sprawić, że emalia się zepsuje? Aby tego uniknąć, postanowiliśmy wszystko uprościć i przygotowaliśmy dla Ciebie 4 proste wskazówki.

  1. Buteleczki muszą stać korkiem do góry

Nie rzucaj lakierów byle jak do pudełka. Gdy buteleczka lakieru do paznokci jest przechowywana na boku, lakier może wyschnąć wokół zatyczki i sprawić, że nie da się go odkręcić. Lakiery szybciej też będą się psuły i rozwarstwiały. Zawsze przechowuj je w pozycji pionowej!

  1. Trzymaj lakiery w ciemnym, chłodnym miejscu

Jeśli trzymasz swoje lakiery w łazience idź szybko je uratować i wynieś je z niej!

Wilgotność powietrza może siać spustoszenie wśród lakierów do paznokci! Zamiast tego trzymaj swoje lakiery w szafie lub komodzie. Pamiętaj by nie wystawiać lakieru na promieniowanie słońca, może to doprowadzić do wytrącania się pigmentu a nagrzany lakier szybko się popsuje.

Zawsze przechowuj lakier do paznokci w chłodnym, ciemnym miejscu

  1. Ułóż buteleczki tak byś widziała ich kolory

Na koniec zalecamy uporządkowanie lakierów do paznokci w taki sposób, aby łatwo było zobaczyć, jakie kolory posiadasz – w ten sposób faktycznie użyjesz swojego lakieru! Stojaki z pleksi, które można zamontować na ścianie, są niedrogie a buteleczki będą się na nich pięknie prezentować. Tylko pamiętaj by lakiery nie były w pełnym słońcu. Wybierz zaciemnione miejsce na które nie pada bezpośrednio światło słońca.

  1. Trzymaj lakiery w lodówce

Włóż lakiery do plastikowego pudełeczka na żywność i szczelnie zamknij, połóż je na półce na której nie będą Ci przeszkadzać. Zwykłe lakiery lubią chłód, dzięki temu nie wietrzeją i nie zasychają w buteleczce. Zrób to jeśli masz miejsce w swojej lodówce.

I to wszystko! Mamy nadzieję, że nasze porady będą dla Ciebie pomocne a Twoje lakiery przestaną zastygać i się psuć. Miłej zabawy przy reorganizacji lakierów!