Zakochana w manicure hybrydowym? Unikaj tych topowych błędów!

Jest wiele powodów, dla których kochamy mieć hybrydy na swoich paznokciach. Mają wspaniałe błyszczące wykończenie, szybko wysychają, i można je długo nosić. Jednak jeśli chodzi o ich utrzymanie lub zdejmowanie, większość z nas staje się już trochę leniwa i nieświadomie popełnia błędy, które w końcu uszkadzają nasze paznokcie. Jakie są najczęściej popełniane błędy przy manicure hybrydowym?

1.Zrywanie hybrydy

Większości kobiet nie chcę się zarezerwować terminu zdjęcia lakieru hybrydowego u kosmetyczki. Zamiast tego zaczynają odrywać lakier od paznokci, co może spowodować uszkodzenie górnej warstwy paznokcia i doprowadzić do wysuszenia, pęknięcia lub infekcji. Jeśli nadal wolałabyś zdejmować sobie sama do manicure w domu, zainwestuj w zestaw do usuwania w domu lub utwórz DIY ze 100% roztworem acetonu.

2. Manicure hybrydowy za 30 zł? NIE!

Wykonanie manicure hybrydowego w salonie nie należy do tanich usług. Tym bardziej że trzeba ją powtarzać co dwa tygodnie. Dlatego wiele kobiet decyduje się na wykonanie manicure hybrydowego w tańszych salonach w okolicy – i to by nawet jeszcze przeszło – jednak niektóre Panie decydują się wykonać paznokcie u pani z ogłoszenia, w jej domu. Taka pani zazwyczaj nie ma certyfikatów stylistki paznokci, nie odbyła kursów ani nie sterylizuje narzędzi. Chociaż może to być świetna decyzja dla twojego portfela, nie jest tak dobra dla twoich paznokci. ZAWSZE proś stylistkę paznokci o okazanie dyplomu ze szkolenia oraz zwróć uwagę czy narzędzia których używa wyjmuje z torebki jednorazowej przeznaczonej do sterylizowania narzędzi w autoklawie (z jednej strony jest biała, papierowa od góry ma przezroczystą folię). Stylistka w Twojej obecności powinna rozerwać torebkę i wyjąć z niej narzędzia. Jeśli wyciąga narzędzia z jakiegoś pudełka w którym leżą one luzem lub jeśli widzisz, że pilnik którego używa dotykał już czyichś paznokci – podziękuj za usługę i wyjdź.

3. Łączenie różnych firm lakierów

Chociaż nie jest to grzech główny, mieszanie i łączenie różnych systemów hybrydowych może wpływać na trwałość stylizacji. Produkty są zaprojektowane w różny sposób, a cała linia produktów (baza, top, kolor) są zaprojektowane tak, aby współdziałać w celu uzyskania najlepszego i najtrwalszego efektu. Mieszanie produktów może zepsuć wyniki, a nawet spowodować, że usuwanie będzie trudniejsze. Jeśli jesteś u certyfikowanej stylistki paznokci i widzisz, że używa wielu marek – nie uciekaj – na pewno wie co robi i ma pewność, że dane produkty dobrze połączą się ze sobą. Zaufaj jej.

4. Przerywanie utwardzania paznokci

Czekanie cierpliwie na utwardzenie się lakieru hybrydowego może być wyzwaniem dla wielu … Nawet jeśli trwa to tylko minutę! Istnieje pokusa, aby wyjąć rękę z lampy i odpisać na SMS-y lub odebrać telefon. Nigdy tego nie rób! Niedokładnie utwardzona hybryda zacznie odpadać z paznokcia płatami i marszczyć się!

Podczas następnej wizyty w salonie kosmetycznym pamiętaj o tych błędach. Dzięki nim unikniesz wpadek i Twój lakier hybrydowy będzie się dłużej trzymał na paznokciach